آرشیو اخبار

آذربایجان غربی میزبانِ بزرگترین معادن سنگ است

نویسنده: اقای داود اسدپور/دوشنبه, 26 خرداد,1399/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه جلسه ای به منظور بررسی "طرح پیشنهادی خانه معدن جهت استفاده در پروژه های شهری" در سالن جلسات مرکز پژوهشهای شورا به ریاست حسین بخشایشی و با حضور خانم: پریسا عابدپور معاون صنایع و معاون و آقایان: جمال کسیانی رئیس خانه معدن، مهدی لطفی کارشناس اکتشافات سازمان صمت، رضا سپاهی و آرمان کشمیری از سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری، همچنین آقایان: رسول اکبری، سیامک مختاری، داود اسدپور، حسین حمیدی و سالار فریدپور از پرسنل و اعضای کمیته علمی مرکز پژوهشهای شورای شهر برگزار شد.

 

 

حسین بخشایشی نائب رئیس شورا و رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن تشکر از مدعوین با اشاره به  گفت: معاون بزرگ سنگهای تزئینی و ساختمانی یکی از منابع مهم آذربایجان غربی است که ضمن استفاده از این پتانسیل طبیعی در زیباسازی و عمران شهرها، هزینه شهرداری ها را نیز کاهش داد.

 

 

جمال کسیانی در خلال ارائه طرح، به بیان تاریخچه استفاده از سنگ در شهرهای مختلف ایران و جهان  پرداخت و از محاسن جایگزینی سنگ با بتن در فضاهای شهری و ساختمان سخن به میان آورد. وی همچنین مقوله های مختلفی از جمله: مقاومت و سایش، نورمحیط، زیرسازی و شرایط آب و هوایی را مورد بررسی قرار داد و در ادامه استفاده از سنگ در معابر شهری ارومیه مورد بررسی حضار قرار گرفت و حاضرین به بررسی طرح ارائه شده پرداختند.

 

 

در پایان مقرر شد علاوه بر نظرات مطرح شده، پیشنهادات و نظرات تکمیلی بصورت مکتوب به مرکز ارائه شود و همچنین با هماهنگی سازمان سیما منظر شهرداری یکی از نقاط معابر ارومیه جهت اجرای پایلوت بخشی از طرح پیشنهادی تعیین گردد.

 

پایان خبر / الف

 

 

تعداد نمایش ها (224)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان