آرشیو اخبار

ارومیه یکی از زیباشهرهای شهرهای کشور است

نویسنده: اقای داود اسدپور/پنجشنبه, 05 تیر,1399/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه ای با عنوان " بررسی طرح تدوین استراتژی طراحی شهری در سیما و منظر شهری" حسین بخشایشی نائب رئیس شورا و رئیس مرکز پژوهشهای شورا گفت: به اذعان مسافران و میهمانان، شهر ارومیه یکی از شهرهای سرآمد در زیبایی سیما، منظر و فضای سبز شهری است؛ مصوبات شورا در حوزه خدمات شهری اجرایی شده، شاید ایراداتی وجود داشته باشد که این امر را نیز میتوان با نظرات و طرحهای هنرمندان و صاحبنظران برطرف نمود. ارومیه برای اولین بار شیوه نامه مربوط به زیباسازی شهری را تدوین کرده است.

 

 

در ادامه دکتر وحدت طلب طرح "تدوین استراتژی طراحی شهری در سیما و منظر شهری" را با اهداف: دستیابی به شهری سرزنده، جذاب و نوآور بدون آشفتگی های بصری و تامین نیازهای زیبایی‌شناسی افراد، ارائه نمود و به بررسی سیمای بافت تاریخی، درختان، رنگ جداره ها، نورپردازی، مبلمان و احجام شهری پرداخت، به استفاده از هنرمندان واقعی جهت خلق آثار هنری متفاوت و فاخر تاکید کرد و همچنین کپی برداری در ساخت المان های شهری را یکی از دلایل نازیبا شدن شهرها دانست.

 

 

حسین پناهی عضو شورا و رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن برشماری سیاست های دور پنجم شورا و طرح "ارومیه2020" گفت: پتانسیل های گردشگری علی‌الخصوص طبیعت آذربایجان و ارومیه میتواند این شهر ها در زمره شهرهای بین المللی گردشگری بگنجاند. وی همچنین تاکید کرد: بهتر است المان های تعریف شده برای ارومیه انحصاری باشد و گردشگر غیر از این شهر، در جای دیگری آن را ندیده باشد.

 

 

در ادامه این جلسه که آقایان: میرعسگر ایلدوستی، امیر کیامهر، علیرضا حامدی، رضا مشهدی کشتیبان، قادر احمدی، رحیم ارادتی، رضا سپاهی، آرمان کشمیری، رسول اکبری، حسین حمیدی و داود اسدپور حضور داشتند، حضار به بحث و بررسی طرح پرداختند و مقرر شد پس از بررسی کارشناسی توسط مرکز پژوهشها، جهت تصمیمات لازم به صحن شورا ارجاع گردد.

 

پایان خبر / الف

تعداد نمایش ها (265)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان