آرشیو اخبار
با دریافت حقوقی همسان با کارگـر پسمـاند، با تیم همکاری کنند ...

با دریافت حقوقی همسان با کارگـر پسمـاند، با تیم همکاری کنند ...

نویسنده: اقای داود اسدپور/پنجشنبه, 18 مرداد,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده عضو شورا و رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه در گفتگو با ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه در خصوص تیمداری شهرداری ارومیه گفت: بر اساس قانون شهرداری ها نمی‌توانند در سطح حرفه‌ای و قهرمانی تیمداری کنند، تیمداری و باشگاه‌داری توسط شهرداری طبق مصوبه سال 95 غیرقانونی بوده و این سازمان فقط می‌تواند ورزش‌های بومی و محلات را توسعه دهد و آن هم در سطح توسعه نه قهرمانی؛ وظیفه مدیریت شهری تامین زیرساخت‌های ورزش همگانی در سطح محلات می‌باشد.

 

 

وی ادامه داد: صورتجلسات شورای شهر، در خصوص باشگاه شهرداری ارومیه محقق نشده و باشگاه ظرف مدت زمان مقرر صورتجلسات را عملی نکرده است. وی صورتجلسات محقق نشده را اینگونه تشریح کرد:

ـ تعیین هیئت مدیره باشگاه حداکثر تا 15 اردیبهشت 97

ـ تعیین و ارائه اولویت‌های حضور دو تیم در لیگ برتر والیبال با استفاده کامل از ظرفیت‌های محلی و "بومی" در حوزه "مربی و بازیکن"

ـ استفاده از دانش فنی روز والیبال و سایر رشته‌های ورزشی مدال‌آور، هیئت‌‎های مربوطه (42 هیئت ورزشی علاوه بر والیبال و فوتبال)، و ورزشهای همگانی با اهتمام ویژه به تیم‌های پایه

ـ ارائه اساسنامه باشگاه و آخرین تغییرات آن (با اینکه غیر قانونی است)، تدوین آیین نامه داخلی پیشنهادی باشگاه برای بررسی کارشناسی به شورای شهر حداکثر تا 30 تیرماه 97

 

دکتر علیزاده امامزاده در ادامه با انتقاد از جذب بازیکنان غیربومی و تحمیل هزینه‌های مازاد، خاطرنشان کرد: شورای شهر مبلغ 125میلیارد ريال برای کلیه فعالیتهای ورزشی شهرداری اعم از باشگاه، محلات و همگانی با هدف افزایش بهره‌وری و نشاط و شادابی شهروندان ارومیه در حوزه ورزش را مقرر کرده است و تاکید نموده که هزینه‌کرد مازاد بر مبلغ مذکور ممنوع می‌باشد.

 

دکتر علیزاده امامزاده، عضو شورای شهر اورمیه، ضمن انتقاد از نسبت دادن واژه "موافق انحلال باشگاه" به وی گفت: پیشنهاد مطرح شده "انحلال" نبوده و بلکه "واگذاری" تیم به بخش خصوصی با حمایت مجموعه شورا و شهرداری است؛ متاسفانه حاشیه‌‌سازی‌هایی از طرف برخی افراد و دلال‌ها که منافع خود را در تیم والیبال اورمیه دنبال می‌کنند، صورت گرفته است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر با اشاره به وضعیت اسف‌بار مالی شهرداری، از عدم همکاری و حمایت برخی ادارات از جمله: ورزش و جوانان، هیئت والیبال و اداره امور مالیاتی انتقاد کرده و گفت: ادارات نیز میتوانند در حد وسع خود برای تیمداری شهرداری کمک کنند.

 

دکتر علیزاده امامزاده با هدف قراردادن سرمربی، لیدر، سرپرست، کمک مربی و مدعیان عشق به والیبال گفت: چرا تابحال بخاطر والیبال اورمیه، بصورت رایگان برای تیم کاری نکرده‌اید؟ کسانی که ادعای حفاظت از والیبال اورمیه دارند، مطمئن باشند ما بیشتر از آنان نگران این موضوع هستیم، کسانی که ادعای عشق به والیبال دارند پا پیش گذاشته و با دریافت حقوقی همسان با کارگر پسماند شهرداری، با تیم همکاری کنند؛ و بازیکنان نیز قانع به دریافت حق‌الزحمه‌ای برابر با حقوق عالیترین مقام اورمیه (فرماندار یا شهردار) باشند تا ما نیز ادعای شما مبنی بر "عشق به والیبال اورمیه" را باور کنیم. از طرف دیگر باشگاه باید بازیکن و سرمربی بومی جذب می‌کرد نه بازیکن یک و نیم میلیاردی!

 

اگر هم مسئولی اعم از استانداری، سازمان ورزش و جوانان و…  واقعا دغدغه والیبال اورمیه را دارند باید ما را برای رفع مشکلات مالی پیش‌آمده کمک کنند.

 

 

 

پایان خبر / ا

 

 

 

تعداد نمایش ها (368)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان