آرشیو اخبار
جلسه ارائه "طرح مدیریت مالی و تامین درآمدهای پایدار" برگزار شد

جلسه ارائه "طرح مدیریت مالی و تامین درآمدهای پایدار" برگزار شد

نویسنده: اقای داود اسدپور/شنبه, 19 اسفند,1396/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

جلسه ارائه طرح مدیریت مالی و تامین درآمدهای پایدار به همت مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه به درخواست دانشگاه الزهرا به ریاست دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده و با حضور معاونین مالی و اقتصادی، و برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری ارومیه، اساتید دانشگاهی و پژوهشگران مرکز پژوهشهای شورا در سالن جلسات شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا، در این جلسه دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن عرض خیر مقدم به حضار و تبریک  ایام جشن نیکوکاری، ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز مادر و هفته درختکاری، شماع کلی جلسه را تشریح کرده و افزود: امروزه تقویت منابع درآمد پایدار برای شهرداری ها بیش از پیش احساس می‌شود تا شهرداری زین پس نیز بتواند با اطمینان بیشتر روی پای خود بایستد.


 

استادیار دانشگاه و عضو شورای شهر در ادامه با اشاره به جلسات تخصصی برگزار شده در مرکز پژوهشها گفت: موتور محرکه یک مجموعه یا دانشگاه، مقوله "پژوهش" است؛ طرح های ارسالی به این مرکز توسط نخبگان و اساتید دانشگاهی مورد بحث و کارشناسی قرار می گیرد. دکتر علیزاده امامزاده همچنین ادامه داد: کلیات طرح های ارسالی، در کمیسیون شورا مطرح شده  و برای کار کارشناسی در مرکز پژوهشها مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس مرکز پژوهشهای شورا آمادگی این مرکز را جهت دریافت و بررسی همه طرحهای مرتبط با شهر و مدیریت شهری ارومیه بصورت مکتوب اعلام کرد ضمن اعلام آمادگی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا جهت دریافت و بررسی طرحهای مرتبط با شهر و مدیریت شهری بصورت مکتوب، گفت: انتظار می رود در سال آتی یکصد جلسه تخصصی و علمی در این مرکز برگزار شود.

 

 

دکتر حسین اشرفی معاون مالی و اقتصادی شهرداری ارومیه با تشریح مدیریت مالی، مدیریت ریسک و اولویت های اقتصادی به برنامه یزی صحیح تاکید کرده و گفت: شهرداری سهامدار حقیقی و حقوقی نداشته و نهادی غیرانتفاعی است؛ ذینفع شهرداری، مردم است.  درآمد شهرداری از مردم است و سودِ حاصل از توسعه شهر، هم به نفع روستاست و هم شهر. وی همچنین در ادامه به بررسی روند احصای درآمد و هزینه در شهرداری پرداخته و آماری از بودجه و تحقق بودجه در سالهای اخیر را بیان کرد. معاون مالی و اقتصادی شهرداری در پایان قانون موجود شهرداری ها را نیازمند بازبینی و اصلاح دانست. 

مهندس صادق حسین‌دوستی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری، با ارائه مباحثی حول محمور درآمدزایی، از امکان ایجاد درآمد پایدار از زیرساختهای موجود و پروژه های مجموعه شهرداری سخن به میان آورده و گفت: با عنایت به مشکلات اقتصادی و معیشتی، نمی‌توان مردم را بیش از حد تحت فشار مالی قرار داد، وی همچنین با بررسی روند درآمد و هزینه‌کرد در مجموعه شهرداری گفت: در مدیریت شهری ارومیه علاوه بر حذف هزینه های موازی، از پرت هزینه ها جلوگیری شده است.

وی همچنین در تشریح درآمد پایدار با اشاره به مقطعی بودن درآمدهای حاصل از ساخت و ساز یا تراکم و تخلفات ساختمانی گفت: درآمدی پایدار است که ویژگی های: سلامت و اثرات اجتماعی مثبت، سهل الوصول بودن، رعایت مسائل زیست محیطی، و مداوم بودن را داشته و نوسانات اقتصادی کمترین تاثیر را بر آن داشته باشد.


در ادامه این جلسه آقایان: دکتر توحید کاظمی، دکتر کامران سرهنگی، دکتر رضا محمدپور، از اعضای هیئت علمی، کریم باقری، فرجاد بخشور، ابراهیم صفری، حسن مختاری پر و دکتر نوراله آزاد به تبادل نظر پرداختند و همچنین پیشنهاداتی همچون: ایجاد صندوق محله ای، اوراق مشارکت، استفاده از سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی، عوارض مالکیت و عوارض ارزش افزوده برای املاک، از سوی حاضرین در راستای ایجاد منابع درآمدی جدید پایدار برای مجموعه شهرداری بیان شد که به بهبود و اصلاح روابط بین مردم و شهرداری، فرهنگسازی و افزایش حس مشارکت‌پذیری جامعه شهری تاکید شد./
پایان خبر

 

 

 

تعداد نمایش ها (837)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان