آرشیو اخبار

جلسه هماهنگی برگزاری مراسم هفته پژوهش برگزار شد

نویسنده: اقای داود اسدپور/شنبه, 29 آبان,1400/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 

حسین پناهی رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدا، امام انقلاب، شهدای مدافع حرم، وطن، و حوزه سلامت و همچنین شهدای ترور و هسته‌ای، هفته بسیج را تبریک گفت؛ و افزود: ما باید با تحقیق، پژوهش و علم، دِین خود را ادا کنیم. وی ضمن ابراز خرسندی از هماهنگی و هم پوشانی مرکز پژوهشهای شورا و اداره پژوهش شهرداری در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی، گفت: تحقیق و پژوهش از مهم ترین محور های توسعه پایدار است و می تواند موتور محرکه مجموعه مدیریت شهری باشد. اگر تحقیق و پژوهش نباشد، دانش بشری فزاینده نخواهد بود و باید با حرکت به سمت و سوی تولید محتوا، افکار نو و خلاقانه به جامعه و مدیریت شهری تزریق شود.

 

پناهی ضمن برشماری اهمیت‌های ورود مقوله پژوهش به بخش اجرایی، و همسویی دو مجموعه پژوهشی شورا و شهرداری تصریح کرد: امروزه نباید خود را صرفا محدود به کتابخانه کنیم، باید افکار و پژوهش‌ها را وارد فاز عملیاتی و اجرایی کنیم . دچار روش جاری مبهم نشویم تا ما را در حال سکون و سکوت نگه ندارد؛ باید موازی کاری ها حذف و خلاقیت و ابتکار جای آن را بگیرد؛ لازمه آن قبولی و همکاری با همدیگر است. موانع پیش روی هماهنگی ها شناسایی و احصا شود. گامهای مشترک برداریم تا هزینه های اضافی از سیستم شهرداری کاهش و حذف شود.

 

صادق حسین دوستی معاون برنامه‌ریزی شهرداری در ادامه جلسه، اداره پژوهش شهرداری را بازوی اجرایی مرکز پژوهشهای شورا داست و ضمن تشریح مطالعات و پژوهش، عملکرد اداره پژوهش شهرداری را ارائه داد و توضیحاتی در مورد: سامانه ایده شهر و نحوه ارائه پروپوزال، نحوه حمایت از طرح و پایان‌نامه های علمی-دانشجویی، تدوین آیین‌نامه‌های پژوهشی، برنامه ستاد، پروژه سپیدار، و برخی پروژه‌های در دست اقدام مجموعه پژوهش شهرداری ارائه داد.

 

در پایان مقرر شد هم افزایی و همکاری بین دو مرکز پژوهشی شورا و شهرداری افزایش یابد و پیشنهادات نحوه برگزاری مراسم هفته پژوهش از سوی دو مرکز ارائه و هماهنگی های لازم ایجاد شود

 

 

 

 

 

 

پایان خبر / الف

 

تعداد نمایش ها (8)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان