آرشیو اخبار

حاشیه نشینی ارومیه در دست بررسی و طراحی فضاهای رهاشده

نویسنده: اقای داود اسدپور/پنجشنبه, 18 مهر,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه جلسه ای با عنوان: “ارتقای امنیت اجتماعی در محله‌های حاشیه نشین شهر ارومیه از طریق ساماندهی و طراحی فضاهای گمشده و بلاتکلیف شهری” به ریاست حسین بخشایشی نائب رئیس شورا و رئیس مرکز پژوهشهای شورا برگزار شد.

 

 

بخشایشی ضمن خیرمقدم به مدعوین و آرزوی سلامتی برای زائران اربعین گفت: امروزه در شهرها، فضاهای فراوانی وجود دارند که با وجود داشتن ارزش ها و پتانسیل های فراوان به طورقابل توجه مورد استفاده قرار نگرفته و ارتباط مثبتی با محیط پیرامون و شهروندان برقرار نکردند كه فضای گمشده محسوب می‏شوند. این فضاها شامل تمام فضاهایی است که به نوعی دور از دید شهروندان بوده و فضاهای دنجی هستند که امکان وقوع هرگونه ناهنجاری و جرائم را برقرار می سازد. در این فضاها قابلیت وقوع جرائم بالا بوده و معمولا فضایی مناسب برای جمع شدن معتادان، افراد بی خانمان و خلافکار است. این فضاها جزئی از شهر محسوب می شوند.

 

 

وی همچنین اظهار کرد: توجه به حاشیه نشینی در مصوبات پنج سال اخیر شورا مورد توجه قرار گرفته است، برخی از محلات حاشیه مابین محدوده شهری و روستا واقع شده و در بلاتکلیفی بسر می‌برند. مشکلات موجود در حاشیه نشینی گریبانگیر شهر خواهد بود، حواشی شهر ارومیه اراضی مستعد کشاورزی است و توسعه عرضی شهر باعث نابودی آنها خواهد شد، بهتر است خط آسمان ارومیه افزایش یابد.

 

 

در ادامه جلسه طرحی توسط آقایان: مرتضی خسرونیا و بهزاد حاتمی و خانم زهرا غفاری آذر در قالب پاورپوینت ارائه شد و حضار از جمله: خانم پروانه رضایی و آقایان: امیر سحابی، احد یوسفی، امیر کیامهر، فرهنگ صفایی پور، علیرضا حامدی، قادر احمدی، ذکریا خیری، سرهنگ محمد حبیب زاده، فرزان آذرپور، علی معین فر، هادی نصیرزاده، سعید علیزاده، مهران سلیمانی، رسول اکبری، سیامک مختاری، داود اسدپور، سعید اسلام، حسین حمیدی به اظهار نظر و بحث پیرامون طرح پرداختند که به پایش تصویری، طراحی شهری علمی، استفاده از فضاهای مرده شهری، تعیین تکلیف فضاهای گمشده و بلاتکلیف شهری تاکید نمودند.

 

 

در پایان مقرر شد پیشنهادات حضار بصورت مکتوب به دبیرخانه مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه جهت بررسی های بیشتر ارائه گردد.

 

 

 

پایان خبر / الف

تعداد نمایش ها (357)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان