آرشیو اخبار

دومین جلسه "همفکری و تعامل با اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی" برگزار شد

نویسنده: اقای داود اسدپور/پنجشنبه, 04 آذر,1400/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0


به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه دومین جلسه "همفکری و تعامل با اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی" به ریاست حسین پناهی و با حضور آقایان: رسول پیرمحمدی، شیرزاد عباسیان، صادق محمدی خواه، سلمان فرضعلی پور، مهدی پورعلی، علی مطهری، فرجاد بخشور، رسول اکبری، سیامک مختاری، داود اسدپور و حسین حمیدی در سالن جلسات این مرکز برگزار شد.

 

حسین پناهی رئیس مرکز پژوهشها ضمن تشکر از حضور اساتید دانشگاهی، به تعامل بیش از پیش با جامعه علمی تاکید کرد و گفت: هدف مرکز پژوهشها تداوم جلسات در راستای اهداف کمیته ها بصورت تخصصی است؛ تولید فکر و استفاده از ایده اساتید دانشگاهی برای بهبود شرایط مدیریت شهری لازمه امروزمان است و دست نیاز به سوی دانشگاهیان دراز کرده ایم. وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و شعار سالهای 99 و 1400 به تولید فکر تاکید کرد و افزود: تعهد اخلاقی افراد برای حضور در جلسات برایمان جایگاه والایی دارد، هیچ محدودیتی برای فعالیت نداریم، باید قدم‌هایی برای مانع زدایی برداریم.

 

در ادامه جلسه حضار به بیان دیدگاهها و مشکلات موجود در حوزه مدیریت شهری پرداختند و موضوعاتی همچون: ارتقای نظم و هدف جلسات و تداوم آن بصورت مساله‌محور، ساماندهی ورودی‌های شهر، بیان مشکلات و مسائل مرتبط با شهر از سوی سازمانهای شهرداری، بیان مشکلات شهری از سوی اساتید دانشگاهی، نیازسنجی و ادغام آنها در نیازهای اصلی، تصمیم سازی و تصمیم‌گیری بر اساس مسائل اهم و مهم، و همچنین تدوین برنامه راهبردی، عقد تفاهم‌نامه‌هایِ خروجی‌محور، آسیب شناسی و تدوین برنامه مدون، و خروج دانشگاهها از حالت کلاسیک و تبدیل به جامع‌محور و راهبردی، مطرح شد.

 

در ادامه مدعوین از کندی و ضعف ارتباط بین دانشگاه با صنعت، و دانشگاه با دستگاه، نهاد و سازمانهای اجرایی انتقاد کردند و رسیدن به ادبیات مشترک بین سازمانهای دست اندر کار شهر با جامعه دانشگاهی را لازمه بهبود شرایط مدیریت در جامعه شهری دانستند. مورادی همچون: تبدیل ارتباطات کلاسیک به جلسات کاری، شناسایی مشکلات در وضعیت موجود و برنامه‌ریزی برای برای چهار سال آتی، دریافت سند راهبردی استان آذربایجان غربی و احصای بخش های شهرستانی و شهری، و افزایش تعداد کمیته ها و تخصصی تر شدن آنها، نیز بخشی دیگر از خواسته‌های حضار را تشکیل می‌داد.

 

در پایان پناهی با اشاره به درخواست افزایش کمیته ها، گفت: برای سیاستگذاری تولید محتو، علاوه بر تخصصی‌تر شدن کمیته و کارگروهها و افزایش فعالیت آنان، نیاز به شورای اندیشه‌ورزی داریم؛ اگر موضوعات مختلف در کمیته های تخصصی هدایت و چکش‌کاری شود میتواند در قالب طرح و لایحه تدوین شود و برای تصویب در شورای اسلامی شهر ارومیه مطرح شود.

 

 

 

 

 

 

 

پایان خبر / الف

تعداد نمایش ها (5)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان