آرشیو اخبار
رفاه کارکنان شهرداری و اتمام پروژه های نیمه تمام

رفاه کارکنان شهرداری و اتمام پروژه های نیمه تمام

رفاه کارکنان شهرداری و اتمام پروژه های نیمه تمام، نظر شورای شهر و شهرداری در بودجه97 است

نویسنده: اقای داود اسدپور/شنبه, 21 بهمن,1396/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده، عضو شورای شهر و رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر در مصاحبه زنده رادیویی با شبکه چی چست آذربایجان در برنامه شهریمیز از طرف ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر، مردم شریف ارومیه را به شرکت منسجم در راهپیمایی روز 22بهمن که قوت قلبی برای مردم و تضعیف روحیه دشمنان است، دعوت کرد.
 

استادیار دانشگاه و عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه، روند فعالیت های انجام گرفته مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه را تشریح کرده و افزود: هشت کمیته تخصصی و کارگروه های آن تهیه شده است؛ که در این راستا احکام متعددی برای متخصصین، پژوهشگران و اساتید مجرب دانشگاهی آذربایجان غربی صادر شده تا در کمیته های هشتگانه از ظرفیت فکری و پژوهشی آنان استفاده شود.

دکتر علیزاده اضافه کرد: مرکز پژوهشها، نامه هایی که از کمیسیون های ششگانه شورای اسلامی شهر ارومیه برای کار کارشناسی و اعلام نظر یا اصلاح به مرکز پژوهشها ارجاع می شوند را با اعضای کمیته مرتبط مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهد.
 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا در ادامه از بررسی و درج اصلاحیه برای "پیش نویس 12 بندی سیاست های کلی مدیریت شهری، ارسالیِ دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام "در این مرکز توسط ریاست، معاونین و پژوهشگران مرکز، رؤسای کمیته ها، اساتید و نخبگان علمی خبر داده و افزود: پس از تشکیل کارگروه نخبگان و برگزاری چندین جلسه، این "پیش نویس" مورد بررسی قرار گرفته و مواردی را اضافه کرده ایم که بزودی نتیجه این جلسه به اطلاع عموم خواهد رسید.
 

وی همچنین از مطرح شدن طرح پیاده راه خیابان امام (ره) ارومیه توسط مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا و استقبال اعضای شورای شهر از این طرح خبر داده و گفت: تبعات و جزئیات این طرح در حال بررسی و مطالعه است، حجم و محدوده اولیه این طرح مشخص نبوده و همه جوانب در حال مطالعه می باشد.

عضو دو دوره شورای اسلامی شهر ارومیه همچنین با ذکر مثال هایی موفق از پیاده راه انجام گرفته در شهرهای جهان از جمله استانبول، بزرگترین شهر ترکیه گفت: آلودگی هوای کلانشهری دوازده میلیون نفری، بعضاً از شهرهایی همچون تهران، تبریز یا حتی ارومیه، کمتر است که این امر پس از تبدیل معابر مرکزی شهر به پیاده راه تحقق یافته است.
 

دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده در تکمیل این بحث،  کپنهاگ دانمارک، بزرگترین شهر پیاده جهان را معرفی کرده و گفت: اکثر کشورهای پیشرفته دنیا به خاطر کاهش آلودگی هوا، به پیاده راه سازی علاقه داشته و به این سمت حرکت می کنند؛ به‌طوری که امروزه "معابر پیاده روی کپنهاگ" به یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک تبدیل شده و هرساله به تعداد، مساحت و مسافت این پیاده راه ها افزوده می‌شود. علاوه بر آن مواهب انجام و عملیاتی شدن این طرح: ترغیب مردم به پیاده روی و ارتقای سطح سلامت عمومی شهروندان و کاهش آلودگی هوای محدوده مرکزی شهر به خاطر حذف اتومبیل از مسیرهای پرتردد عابرین خواهد بود. وی همچنین اضافه کرد: شهرداری ارومیه جزو  معدود شهرداری های تاریخیست که امروزه نیز پابرجاست و ما میتوانیم با بها دادن به ارزشهای تاریخی، میراث فرهنگی و جداره های تاریخی که امروزه پشت درختان و تابلوهای تبلیغاتی موجود در مسیر خیابان امام  محصور شده اند، منظر و مسیر گردشگری امنی را برای شهروندان و میهمانان مهیا سازیم.
 

استادیار دانشگاه در ادامه از طرح "واگو" با امکان معرفی آثار تاریخی و انتقال اطلاعات گردشگری و شهرداری از طریق تلفن گویا به مسافران و شهروندان سخن به میان آورد و محاسن آن را کاهش ترافیک، صرفه جویی در زمان و هزینه و امکان استفاده آموزشی و ارتقای آگاهی شهروندان عنوان کرد و گفت: این طرح قابلیت پیاده سازی در ابعاد کوچک و با هزینه ای اندک را داشته و مکاتبات طرح واگو با ریاست محترم شورای اسلامی انجام گرفته است.
 

دکتر علیزاده امامزاده همچنین با اشاره به فصل بودجه، نظر شورای شهر و شهرداری را در بودجه97، رفاه کارکنان شهرداری و اتمام پروژه های نیمه تمام مطرح کرد و افزود: تلاش مجموعه مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری بر این است تا کارکنان این ارگان با مشکلات مالی برخورد نکنند.
 

وی همچنین از مراجعات و تلاش برخی از شهروندان برای اعمال تخفیف در عوارض نوسازی و پسماند انتقاد کرده و گفت: برای شهری با 280 هزار خانوار، 130 هزار برگ عوارض نوسازی که مبلغی بالغ بر یکصد میلیارد تومان می باشد صادر شده که متاسفانه 14 درصد آن تحقق یافته است.

عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به مشکلات مالی مجموعه شهرداری اضافه کرد: شهروندان عزیز می توانند با مشارکت و پرداخت همه عوارض خود، یاری گر شهرداری و پارلمان محلی شهر خود باشند.

دکتر علیزاده امامزاده در پایان مصاحبه از اصحاب رسانه و شهروندان خواست تا در انعکاس اخبار این مرکز جهت اطلاع شهروندان بیش از پیش همکاری داشته و افراد متخصص در همه زمینه ها مخصوصاً فولکلور آذربایجان را به مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر معرفی کنند.

پایان خبر /

 

 

 

 

 

تعداد نمایش ها (404)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان