آرشیو اخبار
طراحی جایگاه سی ان جی ایمن برای اولین بار در مرکز پژوهشهای شورا

طراحی جایگاه سی ان جی ایمن برای اولین بار در مرکز پژوهشهای شورا

برای اولین بار در جهان، جایگاه سوخت سی‌ان‌جی ایمن با هدف حفاظت از جان میلیون‌ها ایرانی علی الخصوص رانندگان و اپراتورهای جایگاه در مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه ایده‌پردازی، طراحی و مدلسازی شد.

نویسنده: اقای داود اسدپور/چهارشنبه, 09 خرداد,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0برای اولین بار در جهان، جایگاه سوخت سی‌ان‌جی ایمن با هدف حفاظت از جان میلیون‌ها ایرانی علی الخصوص رانندگان و اپراتورهای جایگاه در مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه ایده‌پردازی، طراحی و مدلسازی شد.


 

دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده، استادیار دانشگاه، عضو شورای شهر و رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه در مصاحبه زنده رادیویی برنامه رادیویی شهریمز با اعلام آماری از تعداد و نسبت خودروهای دوگانه‌سوز موجود کشور و رتبه اول ایران در استفاده از مخازن گاز سی‌ان‌جی در جهان گفت: طبق اطلاعات و آمار بیش از سه میلیون خودروی گازسوز در ایران تردد داشته و همواره رانندگان، سرنشینان و اپراتورهای شاغل در جایگاه ها با خطرات جانی مواجهند؛ وی با اشاره به انفجارهای صورت گرفته در حین سوختگیری که باعث صدمات جبران‌ناپذیر و فوت هموطنان می‌شود افزود: این طرح با جان میلیون‌ها انسان که قریب به پانزده میلیون نفر آن در ایران زندگی می کنند، در ارتباط است و با کمترین هزینه و بدون نیاز به تغییر زیرساخت، زمین بزرگتریا تعویض تاسیسات موجودِ جایگاه‌ها قابل اجرا است.

وی همچنین از افزایش آمار تصادفات منجر به فوت پس از بازشدن گره‌های ترافیکی در ارومیه خبر داد و افزود: علاوه بر حلقۀ کمربندی، در برخی بلوارها نیز تعداد کشته ها افزایش نگران کننده ای دارد که اغلب در اثر برخورد خودرو با عابر و واژگونی بوده است. وی فرهنگسازی و آموزش توام با آگاهسازی شهروندان را راهکاری مناسب برای این امر دانسته و آمادگی مرکز پژوهش ها را در صورت نیاز برای ارائه راهکار به دستگاه های متولی جهت کاهش تلفات انسانی در تصادفات اعلام کرد.
 

رئیس مرکز پژوهشهای شورا در ادامه با ارائه نکاتی در مورد اقتصاد، اجتماع و فرهنگ، گفت: متولدین نیمه دوم دهه پنجاه تا هفتاد همواره در زندگی خود با مشکلات و چالش هایی روبرو بوده اند. این نسل امروزه درگیر مشکلات اشتغال و مسکن هستند و در دهه های آتی کشور با چالش بزرگ جمعیت سالمند مواجه خواهد شد. مرکز مطالعات و پژوهش­های شورای اسلامی شهر ارومیه در صدد است، طرحی را در این خصوص در سال 1397 با عنوان «ارومیه؛ شهر دوستدار سالمند» مورد مطالعه و امکان سنجی قرار دهد و آن را برای بررسی و تصویب به شورای شهر ارسال نماید.

 

پایان خبر / ا

 

تعداد نمایش ها (384)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان