آرشیو اخبار
محرمانه نیست

محرمانه نیست

جلسات مرکز پژوهشهای شورای شهر محرمانه نیست!

نویسنده: اقای داود اسدپور/شنبه, 06 مرداد,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
3/8

 

 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر ارومیه در گفت و گو با اصحاب رسانه: برگزاری این جلسه صرف ارائه عملکرد این مرکز به مردم و رسانه ها است. تعامل با اصحاب رسانه و دریافت نظرات کاربردی برای بهبود این رابطه است. جلسات مرکز مطالعات و پژوهشهای شهر ارومیه خصوصی و محرمانه نیست و اصحاب رسانه و مردم می توانند دغدغه های شهرمان را به مرکز پژوهشها انتقال دهند.

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه؛ دکتر علیزاده امامزاده در جمع اصحاب رسانه گفت: انتظار می رود نشریات و خبرگزاری ها به منظور پیشرفت مقوله پژوهش (که موتور محرکه مجموعه مدیریت شهری است) این مرکز را تنها نگذاشته و دغدغه های مردم شهر ارومیه را از طرق مختلف به مرکز پژوهشها ارجاع دهند تا ما به این مسائل ورود پیدا کنیم. 

وی در ادامه در تشریح ماهیت مرکز پژوهشهای شورای شهر اظهار کرد: اعضای شورای شهر ارومیه، هیئت امنای مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا می‌باشند که آنان نیز از بین یازده عضو فعلی، یک نفر را به مدت یکسال همزمان با انتخابات هیئت‌رئیسه شورا به سمت رئیس مرکز پژوهشها انتخاب کرده و حکم ریاست توسط رئیس شورا صادر می‌شود.

 

علیزاده امامزاده که از ابتدای دوره پنجم شورا، ریاست این مرکز را در دست گرفته، در تشریح عملکرد چندین ماهه دوره ریاستش گفت: تدوین و بازنویسی اساسنامه، و ارسال آن برای اعضای شورا جهت تصویب؛ تشکیل ۸ کمیته و ۲۳ کارگروه و ۲ کارگروه ویژه؛ دعوت از کاندیداهای شورای شهر برای ارائه طرح و ایده در حوزه های مختلف شهری و دعوت از کاندیداهای شورا به جلسات تخصصی مرکز، به فراخور رشته و تخصص و بهره‌مندی از نکته نظرات؛

 

 

هشت پیشنهاد مرکز پژوهشها برای بودجه سال 97

وی همچنین از برگزاری اولین جلسه با کمیته پژوهش شهرداری جهت هماهنگی های لازم خبر داد و افزود: طبق قانون هرساله نامه‌ای از طرف رئیس شورا به اعضا مبنی بر ارائه طرح و سیاست برای بودجه سال آینده ارسال می شود که ۸ طرح از جمله جداره سازی و پیاده راه تاریخی خیابان امام بود به شورا ارائه و مورد تایید قرار گرفت.

 

اصلاحیه پیش نویس سیاست های کلی مدیریت شهری مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ارسال به مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ بررسی برگزاری فراخوان برای اِلمان های شهری در پی انتقاد های مردم و متخصصین حوزه هنر، معماری و گرافیک؛ و تعیین اولویت های زیست محیطی شهر ارومیه، دیگر موضوعاتی بود که مرکز پژوهشهای شورای شهر در طی مدت کمتر از یکسال به آن پرداخته بود.

 

 

عدالت در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری

دکتر علیزاده امامزاده همچنین از برگزاری جلسات: ارائه طرح مدیریت مالی و درآمد های پایدار؛ پیشنهاد تمرکز خزانه داری در شهرداری ارومیه جهت جلوگیری از اجهاف و برقراری عدالت در پرداخت همزمان حقوق کارگران و کارمندان سازمانهای مختلف اعم از سازمانهای دارای درآمد و یارانه‌بگیر؛ ارائه طرح و برنامه برای پیشگیری از اعتیاد؛ تسهیلات سفر های نوروزی و محل اسکان مسافر؛ شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز ارومیه؛ بررسی فرصتها و چالش‌های ارومیه؛ و تولید محتوا برای نرم افزار گردشگری ارومیه نیز که اغلب منتج به نتیجه گشته اند، خبر داد.

 

وی ضمن اعلام انعقاد دو تفاهم نامه پژوهشی با پژوهشکده شورای شهر نقده و مرکز تحقیقات کشاورزی، ارائه پیشنهادات اصلاحیه برای لایحه عوارض شهرداری ارومیه جهت حل مشکلات عوارض: باشگاه های ورزشی، گالری های هنری، و مشاغل خانگی افراد کم‌بضاعت، و همچنین معافیت هتل ها از پرداخت عوارض با هدف کمک به ارتقای گردشگری و "ارومیه ۲۰۲۰" را یکی دیگر از موارد بررسی کارشناسانه توسط مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه عنوان کرد.

 

این جلسه صمیمی که با حضور اصحاب رسانه های مختلف مجازی و نشریات برگزار شد، با پرسش و پاسخ تعدادی از خبرنگاران و پاسخگویی دکتر علیزاده امامزاده در سالن جلسات مرکز پژوهشهای شورای شهر خاتمه یافت.

 

 

تعداد نمایش ها (421)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان