آرشیو اخبار

مراسم هفته پژوهش برگزار شد

نویسنده: اقای داود اسدپور/چهارشنبه, 04 دی,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه مراسم هفته پژوهش با حضور دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورای شهر، حسین بخشایشی نائب رئیس و رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا، دکتر آق پژوهشگر برتر کشوری، مهندس عدلدوست، مهندس حسین دوستی و دکتر اشرفی معاونین شهرداری، و جمعی از مدیران و معاونین مجموعه شهرداری، پژوهشگران و اساتید دانشگاهی در سالن اجتماعات فرهنگسرای قرآن و عترت برگزار شد.

 

 

در این مراسم حسین بخشایشی رئیس مرکز پژوهشهای شورا ضمن خیر مقدم به مدعوین و تبریک هفته پژوهش گفت: 

برگزاری این مراسم ها فرصتی است که از تلاش های پژوهشگران تجلیل کرد. پژوهش کوششی است برای یافتن بهترین راه ها ممکن برای رفع مشکلات و گشودن افق های روشن برای آینده است. پژوهش ضامن پیشرفت و توسعه پایدار است و در صورت عدم پژوهش جامعه بسمت رکود حرکت خواهد کرد. گسترش رویکرد پژوهش در آموزش از اهمیت برخوردار است چرا که دانش آموزان امروز پژوهشگران آینده هستند. موفقیت پژوهش در هر کشور نیازمند  عزم ملی و تلاش همه دستگاه های اجرایی است. باید به پژوهش ارزش و بها داد  که متاسفانه تا به امروز به این مهم توجه نشده است.  در سطح کشور در زمینه رشد پژوهش و تولید علم در ظرف 22 سال گذشته  28 پله  پیشرفت حاصل شده که  اگر با این اوصاف به پیش برویم به موفقیت های بیشتری در سال های اتی دست پیدا می کنیم. باید نظام آموزشی و نظام پژوهشی همبستگی وجود داشته باشد که این مهم هنوز  اتفاق نیافتاده است. نیاز به حمایت همه جانبه دولت از موسسات پژوهشی و تحقیقی  است. نبود زیرساخت های  معنوی جهت مالکیت معنوی در راه پژوهش وجود دارد.

 

 

دیگر سخنران این مراسم دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورای اسلامی شهر بود، وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین فرهیختگان و پژوهشگران گفت: پژوهشگران با ارائه طرح و ایده در کنار مدیریت شهری و همفکر مراکز مطالعات و پژوهش ها باشند. امروز باید به دنبال طرح و ایده باشیم و با بها دادن به پژوهشگران به رشد علم و فناوری خواهیم رسید. از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار داریم تا به دنبال تولید فکر باشند اما متاسفانه امروز بدنبال علم و پژوهش نیستیم.


وی در بخش دیگری از سخنانش افزود؛ امیرالمؤمنین علی (ع) می فرمایند: «لا سنته افضل من التحقیق» هیچ سنت و راه و رسمی ارزشمندتر از تحقیق نیست.تحقیق به معنی حقیقت طلبی است. از ملاک و معیارهای برتری در نظر قرآن کریم یکی علم و دانش است، خداوند متعال در سوره زمر می فرماید: «هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون» کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند برابر نیستند، و لذا باید میل به دانستن باشیم تا زمینه پژوهش در جامعه بیش از پیش فراهم شود. تحقیق و پژوهش هم قابلیت و استعداد می خواهد و هم امکانات و استعدادها باید شناسایی و شکوفا شوند. باید عطش و تشنگی به علم آموزی تقویت شود چون جایگاه تحقیق فراتر و والاتر از آن است که نردبان رسیدن به ثروت و مقام باشد.

 

در خاتمه این مراسم از نقشه همراه ارومیه که کاری از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بود، رونمایی شد. و همچنین از پژوهشگران فعال در حوزه مدیریت شهری تجلیل به عمل آمد.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

پایان خبر / الف

تعداد نمایش ها (372)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان