آرشیو اخبار
نرم افزار جامع گردشگری ارومیه عملیاتی می‌شود

نرم افزار جامع گردشگری ارومیه عملیاتی می‌شود

نویسنده: اقای داود اسدپور/دوشنبه, 11 تیر,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه؛ دومین جلسه "تولید محتوا جهت نرم افزار گردشگری ارومیه" به ریاست دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده با حضور رئیس و کارشناسان سازمان فاوا، رئیس و تنی چند از اعضای کمیته میراث فرهنگی و گردشگری، معاونین و پژوهشگران مرکز پژوهشهای شورا و صاحبنظران در سالن جلسات مرکز پژوهشهای شورا با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید برگزار شد.

 

دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده استادیار دانشگاه، عضو شورا و رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن تشکر از مدعوین جلسه، به میزبانی ارومیه برای برگزاری نشست مجمع مشورتی و هیئت رئیسه شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانهای کشور به میزبانی ارومیه اشاره کرده و گفت: مرکز پژوهشها با همفکری اساتید دانشگاهی، صاحبنظران و نخبگان فرصت ها و چالشهای ارومیه را بصورت دقیق، مصور و مدون تدوین کرده و برای استفاده اعضای شورا و شهرداری ارسال نموده است.

 

وی در ادامه مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی را موتور محرک مجلس عنوان کرد و به نقش کلیدی مرکز پژوهشهای شورای شهر در بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای حل آنها اشاره کرده و افزود: این مرکز با توان اندک و بدون ریالی هزینه توانسته است جلساتی را که منتج به نتیجه شده را با محققین، متخصصین و افراد با تجربه برگزار کند و درکنار بررسی معایب و محاسن طرح‌ها، کمک‌حال شورای شهر باشد؛ دکتر علیزاده امامزاده همچنین به نقش مرکز پژوهشهای شورای شهر مشهد در حمایت از طرح های تحقیقاتی و کتب علمی اشاره کرده و افزود: این مرکز می تواند از کتبی که هویت، فرهنگ، زبان، رسم و رسوم، و آثار گردشگری ارومیه را معرفی می‌کند، حمایت کرده و رونمایی کند. امیدواریم مرکز پژوهشها به جایگاهی برسد که موتور محرکه کمیسیون های شورای شهر باشد.

 

مهندس یاسر اسدپور رئیس سازمان فاوای شهرداری ارومیه، ارجاع موضوعات تخصصی به زیرگروه و کارگروه های علمی را یکی از ضروریات دانسته و از ریاست و پرسنل مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر برای راه‌اندازی و ایجاد بستر لازم تشکر کرد. وی با اشاره به "ارومیه 2020" و نبود زیرساختهای گردشگری، عملیاتی شدن اپلیکیشن را برای جذب گردشگر مهم دانسته و همفکری شهروندان ارومیه را مثبت ارزیابی کرد. وی همچنین با ارائه توضیحاتی در مورد امکانات قابل اعمال در نرم‌افزار تولیدی فاوا، کاربرپسندی و راحتی در استفاده برای کاربران و ارائه اطلاعات جامع را یکی از محاسن آن دانست.

 

 

در ادامه آقایان: بیگ زاده، بدرمیران، حاجی‌محمدی و حیدری و خانم‌ها: مرادی، ولیزاده و یحیی زاده به بحث و تبادل نظر، و ارائه پیشنهادات محتوایی پرداختند که رئیس مرکز پژوهشهای شورا نیز آمادگی این مرکز نسبت به تامین و تولید بخشی از محتوای تصویری و انیمیشن سه بعدی برای نرم افزار را با ارائه نمونه هایی اعلام کرد.

 

پایان خبر / ا

 

تعداد نمایش ها (335)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان