آرشیو اخبار
هم‌اندیشی و خلق ایده‌های نو برای سرمایه‌گذاری

هم‌اندیشی و خلق ایده‌های نو برای سرمایه‌گذاری

نویسنده: اقای داود اسدپور/دوشنبه, 09 مهر,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه جلسه ای با عنوان "هم‌اندیشی و خلق ایده‌های نو برای سرمایه‌گذاری" به ریاست حسین بخشایشی رئیس مرکز پژوهشها و عضو کمیسیون سرمایه گذاری شورا، با حضور: دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده رئیس شورای شهر، حاتمی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورا، و اکبری قائم مقام و معاون اجرایی، مختاری معاون پژوهشی، اسدپور مدیر ارتباطات، حمیدی مدیر علمی و اسلام کارشناس پژوهشی مرکز پژوهشها، با مشارکت آقایان: کشتیبان سرپرست، رنجبر و صدقی معاونین سازمان سرمایه گذاری شهرداری، ستارپور مشاور شورا، مدیران و پژوهشگران، و اعضای کمیته سرمایه گذاری مرکز پژوهشها، رضازاده استاد دانشگاه ارومیه و سرمایه گذاران ارومیه ای آقایان: رضا رستمی، شهرام پارسایی، و ناصر علیزاده در سالن جلسات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.


 

این جلسه با قرائت و تفسیر آیاتی چند از کلام الله مجید و ارائه گزارش مصور و مدون از عملکرد مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه در دوره پنجم توسط اکبری و اسدپور آغاز شد. حسین بخشایشی رئیس مرکز پژوهشها پس از خیرمقدم به مدعوین جلسه، گفت: مطلوب ترین گزینه‌ها برای سرمایهگذاری آنهایی هستند که علاوه‌بر متناسب بودن با استراتژی‌ها و شرایط فرد سرمایه گذار، بازدهی مورد انتظار را به‌دنبال داشته، دارای ریسک پایین‌تری بوده و از قابلیت نقدشوندگی بالایی برخوردار باشد. متنوع سازی در سرمایه گذاری و سرمایه پذیری گزینه مناسبی برای جامعه امروزی ایران است. با این توصیف متنوع‌سازی به معنی کاهش ریسک به وسیله سرمایه دردارائی‌های متنوع است. وی در تشریح متنوع‌سازی مواردی را پیشنهاد داد که بشرح ذیل است:

ارائه ایده های جدید در تولید و توزیع سرمایه ها و سرمایه گذاری ها 
سرمایه سازی و سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری سلامت و تفریحات مدرن شهری
جذب سرمایه خارجی سرمای گذاران کشورهای همسایه بخصوص ترکیه، اربیل عراق و روسیه و تسهیل شرایط برای سرمایه‌گذاری آنها در ارومیه.
جذب سرمایه داران و سرمایه گذاران آذربایجانی مقیم خارج از کشور و تشویق به سرمایه گذاری در ارومیه
سرمایه گذاری در صنایع سبک شهری و های‌تک (H-tec)


 

دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورا و رئیس هیئت امنای مرکز پژوهشها ضمن تشکر از اعضای شورا گفت: امروزه باور علمی و عملی به مقوله پژوهش ایجاد شده است و  این مرکز توانست بدون بودجه، اعتماد نخبگان، صاحبنظران و هیئت علمی دانشگاهها را جلب و موتور پژوهش را در مجموعه مدیریت شهری روشن کند. وی همچنین آمادگی شورای شهر برای حمایت از مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه را اعلام کرد.


 

حاتمی ضمن تبریک انتخاب بخشایشی به سمت ریاست مرکز پژوهش و حسن اعتماد سرمایه گذاران، از زحمات دکتر علیزاده امامزاده (ریاست سابق مرکز پژوهش شورا) تشکر کرده و گفت: سرمایه گذار مورد احترام است، خیلی‌ها پول دارند، ولی سرمایه گذار نیستند، آنکه با کمترین چشم‌داشتی در مسیر تولید، درآمدزایی و اشتغال برای مردم شهرش قرار می‌گیرد، باعث افتخار بوده و سرچشمه معرفت است.


 

در ادامه آقایان رضا رستمی، ناصر علیزاده و شهرام پارسایی از سرمایه گذاران ارومیه، به بحث، تبادل نظر و حول سرمایه گذاری در داخل و خارج کشور، و به تشریح اقتصاد دولتی و خصوصی پرداختند و به وجود امنیت اقتصادی، حمایت از کارخانه ها و کارگاههای تولیدی موجود برای استفاده از تمام ظرفیت آنها، و جلوگیری از افزایش و صدور مجوز برای کارخانه های دومِ با محصولاتی مشابه تاکید کردند. در این نشست همچنین از عدم دید یکسان نسبت به کارخانه در شهرهای کوچک و بزرگ انتقاد شد و سرمایه گذاران به حمایت از پروژه های سرمایه گذاری نیمه تمام تاکید کردند.


 

کشتیبان سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری ارومیه ضمن ارائه گزارش عملکرد سازمان متبوعش به تشریح وضعیت موجود پروژه های سرمایه گذاری شهرداری ارومیه از جمله تکبیر، میدان امام، سرای مهدی زاده، شهرک فرشته و ... پرداخت.


پایان خبر / ا

 

تعداد نمایش ها (401)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان