آرشیو اخبار
پژوهش ضامن پیشرفت و توسعه پایدار درهر کشور است

پژوهش ضامن پیشرفت و توسعه پایدار درهر کشور است

نویسنده: اقای داود اسدپور/چهارشنبه, 10 بهمن,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
5/0

 

 

پژوهش موجب پیشرفت جامعه و ارتقای کیفی و کمی آن و بالاخره تحول ژرف برای بشریت ایجاد می  کند

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه، حسین بخشایشی رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردها و مقالات علمی پژوهشی کارکنان شهرداری ارومیه با بیان اینکه  پژوهش یکی از محورهای مهم و ضامن پیشرفت و  توسعه  پایدار در هر کشور است، بیان کرد: اگر پژوهش نشود دانش بشری افزایش نخواهد یافت و دچار رکود و سکون می شود.

 

وی گفت: کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی به عنوان مراکز اصلی گردآوری و سازماندهی منابع اطلاعاتی ابزار لازم را برای پژوهشگران فراهم می کنند. عوامل توسعه پژوهش را می توان به سه بخش عوامل سخت افزاری، عوامل نرم افزاری و نیروی انسانی تقسیم  کرد.

 

وی اظهار کرد: یکی از عوامل رکود و گرفتار شدن به آسیب ها، بی اطلاعی از نیازها و پرسش ها و ارائه نکردن تعریف درستی از چارچوب نیازها در کشور است.

 

بخشایشی ادامه داد: در هر صورت فعالیت های تحقیقاتی و دستاورهای پژوهشی بدون مطالعه دقیق نیازها و نداشتن برنامه های روشن و اولویت بندی شده، خسارت بزرگی خواهد بود که متوجه امر تحقیق و پژوهش است که گاه دست اندرکاران پژوهشی را گرفتار کار تکراری می نماید و گاه استعداد ها  را به مسایل غیر ضروری مشغول می سازد.

 

وی گفت: پژوهش یک تحفیق و یک روند هوشمندانه خلاقانه برای یافت بازگویی و بازنگری پدیده ها رخدادها و رفتار ها است و پژوهش همچنین برای استفاده از پدیده های موجود برای دست یافتن به راهکارهای عملی و فن اوری به کار می رود.

دبیر اول شورای شهر عنوان کرد: پژوهش موجب پیشرفت جامعه و ارتقای کیفی و کمی آن و بالاخره تحول ژرف برای بشریت ایجاد می کند. دستاورد های انقلاب اسلامی در سایه همین پژوهش و تحقیق توسط جوانان انقلابی، نخبگان، مخترعین و متفکرین و دانشمندان و فرهیختگان جامعه در طول 40 سال پیروزی انقلاب بدست امدند و انقلاب اسلامی را باید سراغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه، جهان اسلام و جهان غیر اسلام دانست.

 

 

 

 

پایان خبر / ا

 

 

 

 

تعداد نمایش ها (469)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان