آرشیو اخبار

کمیته قرآن و عترت محل مناسبی برای حل مسائل فرهنگی و مذهبی است

نویسنده: اقای داود اسدپور/چهارشنبه, 11 دی,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
4/0

کمیته قرآن و عترت محل مناسبی برای حل مسائل فرهنگی و مذهبی است

 

به گزارش ارتباطات مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر ارومیه جلسه ای با عنوان "هم اندیشی و طرحِ موضوعات کمیته قرآن، عترت و ایثار" به ریاست حسین بخشایشی و با حضور دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورا، آقایان: دکتر مرتضی پیری، حسین پناهی و دکتر محمد خلیل پور از اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه و همچنین روحانیون آقایان: سید جواد میرمهدی پور، سیامک نصری مقدم، سید نقی موسوی نژاد، مهدی شاهی زاده علیار، سجاد رضایی، جواد ایمانی، حامد منافی، عباسعلی مومن، بهنام دلریش، یاسین مظهر عباسی و رضا حیدری و آقایان: مجتبی جلیل زاده، دکتر رسول اکبری، سیامک مختاری، حسین حمیدی و داود اسدپور در سالن جلسات مرکز پژوهشهای شورا برگزار شد.


 

 

 

حسین بخشایشی در این جلسه ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س)، روز پرستار و بهورز، و آغاز سال نوی میلادی گفت: پس از مساجد که به عنوان محور فرهنگی محلات هستند، بهترین گزینه برای بررسی مسائل فرهنگی و مذهبی، کمیته قرآن، عترت و ایثارِ این مرکز است. مرکز پژوهشها با آغوشی باز پذیرای پیشنهادات مردم، اساتید، دانشجویان و علمای متخصص است.

 

در ادامه جلسه آقایان دکتر علیزاده امامزاده، دکتر مرتضی پیری، دکتر محمد خلیل پور و حسین پناهی (رئیس و اعضای شورای شهر)، به بحث و تبادل نظر پرداختند و ضمن برشماری اقدامات عمرانی انجام یافته در مناطق حاشیه نشین و کمتر برخوردار، به فعالیت های بیشترِ فرهنگی، افزایش همکاری قشر روحانیت با شورای شهر در جهت احصا و انتقال مشکلات مردم تاکید کردند.

 

حضار ضمن بیان دیدگاه‌های خود در مورد مسائل مذهبی، اجتماعی و مدیریت شهری از حضور افراد غیرمتخصص در مراکز فرهنگی - پژوهشی و پرهیز از موازی کاری انتقاد کرده و به بازگرداندن مساجد به جایگاه اصلیِ خود، آسیب شناسی و احصای عمیق نیازهای فرهنگی تاکید کردند. در پایان مقرر شد برای حاضرین به عنوان اولین اعضای کمیته قرآن، عترت و ایثار ابلاغ صادر و این کمیته تشکیل شود.

 

پایان خبر / الف

تعداد نمایش ها (374)/نظرات (0)

Search
آمار بازدید
دی ان ان